Wypadek na siłowni – kiedy należy się odszkodowanie

W ostatnim czasie otrzymaliśmy pięć zgłoszeń od osób potrzebujących pomocy, ponieważ zostały poszkodowane w wypadkach. Jest dość ciężki wypadek na terenie zakładu pracy, przez który pracodawca zwolnił pracownika, a wcześniej chciał zatuszować sprawę zachęcając, że pomoże mu pod warunkiem, że ten nie zgłosi tego incydentu do P.I.P.. Osoba poszkodowana ma do chwili obecnej problemy z odzyskaniem sprawności ruchowej. Dlatego uczulam wszystkich, że nie powinni obawiać się o swoją pracę, gdy ich zdrowie i dalsze, normalne życie jest zagrożone. Nieuczciwi przedsiębiorcy tylko na to czekają, unikając tym samym odpowiedzialności.

Oprócz tego w ostatnim czasie obsługujemy dwa wypadki na siłowni. Coraz częściej dochodzi do wypadków na tego typu obiektach a podmioty odpowiedzialne za nie zasłaniają się regulaminem, który załączają do umowy swoim klientom w dniu zapisu. Taki regulamin często zawiera nielegalne zapisy i klauzule takie jak: „Klub nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie urazy i wypadki powstałe podczas treningu”. Jeżeli klient nie jest pod wpływem alkoholu, narkotyków i podobnie działających substancji, ma odpowiedni sprzęt (odpowiednie obuwie), został przeszkolony z obsługi sprzętu znajdującego się na siłowni, a obok niego znajduje się wykwalifikowana kadra, winę za wypadek ponosi siłownia.

 W wyroku Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów z dnia 6.04.2006 (sygn. XVII AmC 75/05), sąd uznał, że treść takich zapisów w wewnętrznych regulaminach jest nielegalna. W związku z tym klientowi poszkodowanemu w wypadku należy się odszkodowanie, zwrot kosztów leczenia, a nawet w niektórych przypadkach renta.

Coraz więcej podmiotów decyduje się na wykup polisy OC. W takim przypadku likwidacją szkód zajmuje się ubezpieczyciel. Dotyczy to również firm, które świadczą usługi rekreacyjno – zdrowotne, w tym solaria, baseny, itp. Ze zgłoszeniem roszczeń nie powinno się zwlekać, ponieważ sprawa zostaje przedawniona po 3 latach, a to zamknie definitywnie drogę do uzyskania wypłaty należnego świadczenia. Wszelkie działania powinno się podjąć od razu po wystąpieniu zdarzenia aby świadkowie i osoby odpowiedzialne były nadal uchwytne i potwierdziły nasze zeznania. Jeżeli borykają się Państwo z podobną sytuacją zapraszam do kontaktu: pomoc@centrumodszkodowan.com.pl . Nie pobieramy opłat za weryfikacje spraw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *